Trendy turystyczne

Trendy turystyczne w Polsce

W ostatnich latach często zauważyć można dość regularny i spory wzrost liczby wypraw za granicę nawet do czterech procent rocznie. Ekspert oraz alumn Uniwersytetu Zielonogórskiego Gwidon Konkol którego główny zawód to podróżnik zapewnia, że w tych czasach po wielokroć i love salsa można podziału podróżowania na parę mniejszych kategorii, jest to na przykład turystyka związana ze zdrowiem – czyli inaczej turystyka medyczna, są też wycieczki które można określić jako kulinarne, podróże mające podnieść bezpośrednio kwalifikacje zawodowe i też turystyka oparta na coraz większej świadomości ekologicznej – dużo bardziej liczą się wtedy walory przyrodnicze : ekoturystyka i też turystyka dzika.

W dzisiejszych czasach największe prognozy ilości podróży są zazwyczaj notowane na Bliskim Wschodzie, Wschodniej Azji, Pacyfiku a także na obszarze Azji Południowej, jednak to w dalszym ciągu bez większych zmian Europa jest przodownikiem w kategorii udziału w zagranicznych wycieczkach turystycznych. Autorytet jak też alumn Politechniki Śląskiej Teofil Dziąg którego praca to badacz twierdzi jakoby ogromnie wzrasta liczba lokalizacji uzdrowiskowych, widać to wybitnie w Polsce gdzie duża ilość krajów kreuje sobie wycieczki w celach właśnie czysto uzdrowiskowych – znaczenie mają także niskie ceny i jednocześnie też względnie nieduży dystans do przebycia, mowa tutaj o krajach Unii Europejskiej – tak zwanej „Starej”.

W naszym kraju dosyć prężnie rozwija się także wiejska turystyka, mowa tutaj o właśnie agroturystyce – czyli cofnięcia się do klimatów wiejskich, Polska bywa w tym względzie bardzo tradycyjna, i to dlatego takie wakacje mają swój rzadki i zazwyczaj bogaty również w emocje klimat. Profesjonalista i też alumn Uniwersytetu Jagiellońskiego Sylwester Spisak dla którego główna profesja to przewodnik uważa, iż po wielokroć potencjalni klienci nie są zazwyczaj przyswojeni do złączenia tradycji z dobrym jedzeniem, świetnymi warunkami i obsługą i drobnymi cenami. To przyciąga bardzo dużo gości zza granic i zdecydowanie pomaga w rozwoju turystyki w naszym kraju, dzięki temu Polska jest kojarzona z fajnymi atrakcjami, dość niskimi cenami i także przaśnym klimatem.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *